CMR dokument generator online (darmowy)

CMR online F.A.Q.


Czy generator CMR online jest darmowy?

Tak, jest darmowy, a za jego pomocą możesz generować CMR bez limitu.

Co to jest SuperCMR i dlaczego jest tu pokazywane?

SuperCMR to internetowy generator CMR Freemium (posiada BEZPŁATNY plan), który zapewnia wiele SUPER przydatnych funkcji. Takie jak zapisywanie informacji o nadawcy / przewoźniku / kliencie, automatyczne sugerowanie, udostępnianie itp. Zwłaszcza jeśli dość często generujesz dokumenty CMR.

Jak mogę wygenerować dokument CMR?

Wypełnij wszystkie dane w polach formularza CMR, wpisz swój email i naciśnij „Wyślij PDF” lub „Pobierz”, aby utworzyć dokument CMR w 4 egzemplarzach (czerwony – nadawca, niebieski – odbiorca, zielony – przewoźnik, czarny – kopia dodatkowa). Jeśli naciśniesz „Wyślij PDF”, list przewozowy CMR zostanie wysłany na dodany adres np. Twojego klienta lub przewoźnika.

Dlaczego potrzebny jest adres e-mail?

Potrzebujemy tego z 3 powodów. Po pierwsze – będziesz mógł szybciej wysłać list przewozowy CMR do siebie, współpracownika, klienta lub przewoźnika. Po drugie – możemy wysłać Ci informacje lub kod promocyjny do wypróbowania aplikacji SuperCMR. Bez obaw, będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji. 🙂 Last but not least – aby zebrać dane dotyczące użyteczności dla przyszłych ulepszeń.

Czy mogę wygenerować pusty druk CMR w pdf?

Tak, możesz utworzyć pusty list przewozowy CMR pdf, wystarczy nic nie wypełniać i nacisnąć przycisk „Wyślij PDF” lub „Pobierz”. Ale po co to robić, jeśli możesz łatwo wypełnić wszystkie dane i utworzyć list przewozowy CMR tutaj? 🙂

Czy ten wzór CMR jest akceptowany?

Tak, ten formularz CMR jest jednym z najpopularniejszych, szeroko korzystanych wzorów CMR. https://supercmr.com/pl/category/blog-pl/ .

Jakie dokumenty są niezbędne?

Kierowca bezwzględnie musi mieć przy sobie dokumenty dotyczące pojazdu jakim się porusza. Są to między innymi ubezpieczenie OC i dowód rejestracyjny, wymagane jest również upoważnienie do korzystania z samochodu. W przypadku ładunków specjalistycznych potrzebne są dokumenty dotyczące ich. Następnym dokumentem jest zaświadczenie o dostępie firmy do rynku przewozowego. Jest to nic innego jak dokument potwierdzający uprawnienia transportowe. Sam kierowca musi posiadać sporą liczbę zaświadczeń. Począwszy od prawa jazdy, karty kierowcy, dane z tachografu przez zaświadczenie o kwalifikacjach i szkoleniach okresowych po badania psychologiczne i lekarskie. Wymienione tu dokumenty to tylko część a każdy niezbędny w razie kontroli. Teraz najważniejsze – ładunek. List przewozowy, świadectwo pochodzenia towarów, zezwolenia, świadectwa sanitarne i wiele, wiele innych zależnych od przewożonego ładunku. Wszystkie wyżej wymienione wymagania dotyczą przejazdów krajów. Chcąc przewieźć towary przez granicę, potrzebne nam będą dodatkowo: licencja wspólnotowa, zezwolenie na międzynarodowy przewóz rzeczy, karnet TIR i ATA, kilka zezwoleń i jeden z najważniejszych dokumentów – CMR.

Czym jest CMR?

Jest to międzynarodowy list przewozowy. To podstawowy dokument, na którego podstawie odbywa się przewóz ładunków. CMR wystawiany jest w 3 równoważnych kopiach. Jeden dla nadawcy, który dokument musi podpisać, drugi wysyłany jest z przesyłką, trzeci zatrzymuje przewoźnik. Formularz CMR zawiera w sobie wszystkie informacje o przesyłce. Dotyczą one: nadawcy, przewoźnika, odbiorcy, towaru, terminu i miejsca nadania, przewidzianego miejsca dostawy, kosztów związanych z przewozem, instrukcje niezbędne do załatwienia formalności celnych oraz wykaz dokumentów wręczonych kierowcy. Co ważne wypełniany jest on w języku kraju nadania. Można odnieść wrażenie, że poprawne wypełnienie tego dokumentu jest bardzo trudne. Nic bardziej mylnego! Wypróbuj nasz darmowy CMR generator listów CMR online. Oszczędzaj swój czas wypełniając listy przewozowe CMR w łatwy i szybki sposób. Wypełniony list możesz wydrukować lub pobrać jako pdf.

Więcej o nas

Nasza strona to darmowy CMR generator, za którego pomocą uzyskasz szybko i wygodnie poprawnie wypełniony list przewozowy CMR. Możesz to robić bez żadnych limitów, a dokument CMR wzór przez nas używany jest akceptowany i jest jednym z najpopularniejszych na rynku. Nasza strona jest dostępna aż w 6 językach! A same formularze do wypełnienia aż w 4 językach – polskim, niemieckim, litewskim i angielskim. Warto jednak skorzystać z naszej subskrypcji SuperCMR. Zawiera on wiele bardzo przydatnych funkcji, takich jak: zapisywanie informacji o nadawcy / przewoźniku / kliencie, automatyczne sugerowanie, udostępnianie itp. Jeśli generujesz często dużo dokumentów taka opcja zaoszczędzi ci nie tylko czas, ale i nerwy.

Jak wygenerować dokument CMR?

Cały proces jest niesamowicie prosty. Wystarczy wypełnić wszystkie dane z polach formularza, wpisać swój e-mail i nacisnąć Pobierz. Wygenerowany formularz możesz również wysłać na podany przez Ciebie e-mail – może być to na przykład Twój klient lub przewoźnik. zamiast pobierać. Generując go na naszej stronie otrzymasz go w 4 formularzach. Kolory pomogą ci dostarczyć egzemplarz każdemu kto go potrzebuje. Czerwony dla nadawcy, niebieski dla odbiorcy, zielony dla przewoźnika. Otrzymasz także dodatkowo jedną czarną kopię. Na naszej stronie możesz również wygenerować pusty druk CMR pdf, jednak wszyscy możemy się zgodzić, że wypełnienie online i wydrukowanie jest o wiele prostsze i mnie pracochłonne. Podając nam swój e-mail nie musisz się bać! Nie będziemy zalewać cię tonami spamu. Jest on nam potrzebny by szybciej wysłać formularz do Ciebie lub wybranej osoby; możemy ci przesłać na niego informacje i kod promocyjny zachęcający do wypróbowania aplikacji SuperCMR. A także by móc zebrać od Ciebie informacje na temat naszej strony bądź też aplikacji i by móc ją ulepszać. Wszystko by jej używanie było jeszcze szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze dla Ciebie. Wydrukuj, wyślij lub pobierz jako pdf – ty wybierasz. Wypróbuj darmową wersję już teraz!

Przewóz towarów

Przewóz towarów drogą lądową jest jednym z najczęstszych przewozów materiałów w Polsce. O ile globalnie popularniejsza jest droga lotnicza to transportu lądowego za małą gałąź uznać nie można. Zysk na świecie w roku 2019 według raportu branżowego IBISworld wyniósł łącznie 325 miliardów dolarów. Należy jednak dodać, że wynik ten obejmuje wzrost o 4% w porównaniu z rokiem 2018 i z roku na rok tendencja jest tylko rosnąca. W rejonie Azji i Pacyfiku największym rynkiem są obecnie, co prawdopodobnie nie jest dużym zaskoczeniem, Chiny. Innymi wielkimi rynkami są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Singapur, Indie, Brazylia i Australia. Analizując jednak rynek nam bliższy, czyli europejski nie można nie wspomnieć o naszym kraju, który według Eurostatu przewiózł ponad 270 miliardów ton ładunków w 2018 roku. Stanowiło to 23% wszystkich ładunków unijnego transportu drogowego i jednocześnie najwyższy wynik wśród krajów europejskich. Powyższe statystyki nie pozostawiają złudzeń – rynek kurierski to gałąź, która nie tylko będzie stale rosła, ale także coś co ma realny wpływ na każdego z nas. Wszyscy w życiu codziennym stykamy się produktami, których bez transportu z jednego kraju do drugiego byśmy nie mieli. I to nie muszą być tylko dostawy do sklepów produktów z fabryk na terenie innych krajów, to także nasze zakupy z popularnych stron modowych, które również w wielu przypadkach są paczkami zagranicznymi. Dlatego mając to w głowie warto dowiedzieć się więcej o tym jakich dokumentów potrzebuje kierowca, a jakie dokumenty są potrzebne dla przewożonych towarów.